To byl MASARYK RUN 2015, je pryč!

Brno – Masaryk Run se letos přiblížil hranici dvou tisícovek účastníků. Poprvé se do unikátního běžeckého závodu na Masarykově okruhu v Brně zapojili koloběžkáři a inlajnisté, novinkou byly i běžecké štafety. Pestrý doprovodný program za celý den navštívilo přes 5 000 lidí, magnetem byla akrobatická letecká show Martina Šonky, při níž se lidé sešli na veliké střeše paddocku. „Bylo úplné ticho, chodilo se po špičkách, dívali jsme se na nebe a jenom to zašumělo při každé obrátce,“ popisuje atmosféru sportovní ředitel závodu Lukáš Olejníček. Ten je zároveň špičkový atlet, ale tentokrát nezávodil. Ovšem díky organizačním starostem mu krokoměr v sobotu naměřil více jak půlmaraton.

Pořadatelé se letos rozhodli pozvat i koloběžkáře a bruslaře. A hned z toho byl možná nejmasovější závod. „Já myslím, že tolik nás na našich závodech ještě nejelo, v lize to bývá okolo sto padesáti lidí,“ říká vítěz v koloběžkách Marek Kadlec. Větší množství závodníků mu určitě nevadilo, desetikilometrovou trať vyhrál suverénně s minutovým náskokem a nemusel se s nikým přetlačovat. „Na okruhu se mi to moc líbilo, navíc je trať dostatečně široká,“ pochvaloval si vítěz. Mezi inlajnisty zvítězil blanenský bruslař Štěpán Šváb. V běhu vylepšil vítězstvím loňské třetí místo i svůj čas Brňan Robert Míč. Mezi ženami nenašla konkurenci Marie Miličková.

Masaryk run Zdravotní pojišťovny 211 překonal loňský premiérový ročník po všech stránkách. „Přihlášených bylo přes dva tisíce závodníků, na startu se jich objevilo 1 800,“ komentuje závěrečná čísla ředitel závodu Tomáš Mokrý. Pořadatelům skvěle vyšlo počasí i harmonogram. Velký zájem byl o svezení elektromobily Volkswagen, o let horkovzdušným balónem společnosti Viktoria nebo o nealkoholické pivo Birell. V obležení bylo i stanoviště Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra 211, kde se zjišťovalo složení těla na přístroji In Body 230 a měřil tlak. Děti si zasoutěžily ve stánku Vida science centra a užily si skákací hrady a další atrakce.

Masaryk run 2015 je minulostí, okruh se vrací ke svým tradičním motoristickým disciplínám. V této chvíli organizátoři spouští výprodej oficiálních funkčních triček MASARYK RUN 2015 za cenu 399 korun včetně poštovného. OBJEDNÁVKY TRIČEK ZDE „Chci poděkovat celému týmu dobrovolníků i skvělým partnerům, v první řadě Automotodromu Brno, který nám umožňuje Masaryk run pořádat na Masarykově okruhu a maximálně nás podporuje. Bez nich by akce tohoto rozsahu nikdy nemohla vzniknout,“ uvědomuje si ředitel závodu Tomáš Mokrý.

Závěrečná zpráva působí skoro ideálně, v drtivé většině se pořadatelé dočkali kladných reakcí. Drobné nedostatky budou vždy, ale to k tomu patří, říká Mokrý. Přesto zatím není jasné, jestli se pustí i do dalšího ročníku náročné akce. „Teď musíme uzavřít aktuální ročník a pak si dáme měsíc dva na rozhodnutí, je to přeci jen vyčerpávající, závod připravujeme půl roku, poslední dva měsíce už všechno běží na plné obrátky a v týdnu před akcí je to už jen o pár hodinách spánku denně,“ nechává nahlédnout do zákulisí ředitel závodu Tomáš Mokrý.

Výsledky, fotografie, videa, články na www.facebook.com/masarykrun

Ti, které model společných závodů běžců, koloběžek a inlajnů zaujal, mají další podobnou možnost v září v Blansku. „Pokud se vám letošní ročník Masaryk runu Zdravotní pojišťovny 211 líbil a máte chuť se znovu potkat, budeme se těšit na komornější akci s názvem Blanenská desítka (běh, in-line, koloběžky). Startuje 12. září 2015 v Blansku. Registraci jsme již spustili na stránkách www.blanenskadesitka.cz,“ zve Mokrý.

Pohodové jarní dny plné sportovních zážitků přeje za organizační tým Masaryk Runu Tomáš a Lukáš

MASARYK RUN ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY 211 v číslech:
– 2028 přihlášených účastníků ve všech závodech a kategoriích
– 1800 závodníků na startech všech závodů
– celkem 1423 běžců (z toho 1 134 běh 10 km, 101 štafety, 87 děti)
– přes 150 in-line závodníků a 200 koloběžkářů