Vítězky a vítězové MASARYK RUNu

Vítr ani zamračená obloha nezabránili ve skvělých výkonech tisícovky účastníků MASARYK RUNu!

Doslova aprílové počasí doprovázelo na inline bruslích, koloběžkách i při běhu všechny závodníky na Masarykově okruhu v Brně.

Nejrychleji se s 10,4km tratí popasoval Vojtěch Dvořáček a Katarína Pejpková při běhu, Jan Ondruška a Kristina Fryzová na koloběžkách a Jakub Kočí s Viktorií Hanzelkovou na inline bruslích.

Kristina Fryzová zvítězila na Masarykově okruhu v koloběhu již počtvrté za sebou! Pro všechny ostatní vítěze se jednalo o jejich premiéru na nejvyšším stupni.

I mezi trojbojaři, kteří absolvovali všechny tři tratě na 10,4 km, jsme viděli poprvé mezi vítězi Jana Škvařila a Radku Bukovskou. Radka dokonce výkonem 1:51:59“ pokořila dosavadní nejlepší čas v součtu tří disciplín.

V nepočetnější disciplíně Vojta Dvořáček sváděj souboj s nakonec druhým Romanem Rudoleckým až na vrchol stoupání půl kilometru před cílem, kde mu pláchl a doběhl si pro výhru v čase 34:56“. Mezi ženami suverénně při svém prvním startu po narození druhého dítěte vyhrála slovenská olympionička Katarína Pejpková (dříve Berešová) časem 39:59“.

Mezi štafetami na 2 x 5,2 km zvítězilo duo Ondřej Vajda – David Wittek časem 35:40“. U žen zvítězily Andrea Dobrovolná se Soňou Kouřilovou za 43:07“ a v mixech byli nejrychlejší Hana Trnková a Patrik Bejček v čase 41:57“.