Vše co potřebujete vědět o MR 2017?!

Již tuto sobotu, 8. 4. 2017, se otevřou brány brněnského Masarykova okruhu závodníkům v běhu, koloběhu a in-line. Vstup pro návštěvníky bude zcela zdarma.

Areál bude zpřístupněn jak pro závodníky, tak i rodinné příslušníky, kamarády, fanoušky a všechny návštěvníky celý den od 9:00 do 17:00 hodin. Závodníci všech věkových kategorií si zde přijdou na své. Pro děti jsou připraveny tratě na 200  až 1500 metrů, v závislosti na věku. Zda se rozhodnou závodit na inline bruslích, koloběžce (odrážedle) nebo v běhu záleží jen na nich. Možné jsou i dvoj- či trojkombinace.

To stejné čeká i na dospělé. Pro ty je však připravená trať na 10,442 km, což jsou 2 okruhy. Pouze trať pro inlinisty měří rovných 10 km a je obrátková, aby se nezranili v prudkém klesání a následném stoupání, které okruh nabízí.

Nechybí ani běžecký závod štafet, ve kterém si každý člen dvojice zaběhne 1 okruh, tedy 5,2 km.

Cen pro vítěze máme opravdu hodně. Budeme vyhlašovat všechny kategorie, ve štafetách zvlášť ženy, muže a mix. Na závodníky se může usmát štěstí i v závěrečné tombole, kde budeme losovat dle startovních čísel ceny v hodnotě 20 000 Kč!

Aktuálně je přihlášeno 1800 závodníků. Kdo jste se ještě nestihli registrovat, tak neváhejte a rychle vyžijte možnost online registrace, která končí v úterý, 4. dubna ve 23.59 hodin. Poslední registrace budou možné na místě v den závodu, minimálně však hodinu předem daným závodem.

Nejen závodníci, ale také diváci a fanoušci se mají díky bohatému doprovodnému programu na co těšit. Po 13. hodině vystoupí kapela NEBE, která přijde pořádně roztančit a naladit atmosféru.

Firma PORSCHE BRNO zde představí nový Volkswagen GOLF a karavan plný soutěží pro děti i dospělé včetně virtuální reality. Osobní účast potvrdil Petr Koukal s projektem STK PRO CHLAPY. Děti si budou moci vydovádět ve skákacím hradu od Moneta Money Bank, vědeckém koutku VIDA! science centru, nebo při malování pískem.

K dispozici bude také testování koloběžek Crussis, inline bruslí Tempish a běžecké obuvi Mizuno. Zdarma masáže Alpa a měření tělesného složení a tlaku ve stánku ZPMV ČR 211 nebo tejpování za drobný poplatek. Po celý den budou probíhat u stánku BIRELL ochutnávky nealkoholického piva.

Co by to bylo za MASARYK RUN bez pořádných motorek? Samozřejmě, že chybět nebudou. Po celý den bude možné si prohlédnout závodní motorky Karla Abrahama a vyzkoušet trenažér F1. K dispozici bude také půjčovna minibiků pro děti a závodní dráha pro motokáry.

A co vše se dá na motorkách zvládnout odhalí ve 14:30 streetbike freestyle exbihice kaskadéra na motorce a minibiková akademie.

Masarykův okruh nabízí velkokapacitní parkoviště pro všechny zdarma. Můžete také využít naše autobusy, které budou vyjíždět od hlavního vlakového nádraží v Brně v 8:40, 10:20 a 12:00. Cena zpáteční jízdenky je 40 Kč (v autobusech neplatí jízdenky a přepravní kupóny IDS JMK). Na automotodrom jezdí také pravidelná linka 402 dle jízdního řádu.

Podrobnosti o dopravě na: www.masarykrun.cz/zavode/doprava

Web závodu: www.masarykrun.cz

Online registrace: www.masarykrun.cz/zavode/line-registrace